Okolie

Voda a kúpanie

Győr Rába Quelle liečebné termálne a zážitkové kúpele

Győr Rába Quelle liečebné termálne a zážitkové kúpele

V maďarskom meste Győr, neďaleko slovenských hraníc sa nachádzajú liečebné, termálne a zážitkové kúpele, ktoré patria do mála bezchlórových kúpeľov na území Maďarska. Svojich návštevníkov vítajú počas celého roka. Nachádza sa tu 5 zážitkových bazénov, 2 tobogány a nespočetné množstvo zážitkových elementov, jaskýň, vodopád, chrličov vody. V prevádzke je aj nočný bazén Romantic, ktorý poskytne neopakovateľný pôžitok. Pre najmenších je vybudovaný detský bazénový kútik. Počas príjemného oddychu sa návštevníci môžu osviežiť vo vodnom bare.

Termálne kúpalisko Veľký Meder

Termálne kúpalisko Veľký Meder

Termalpark Veľký Meder je aquapark s celoročnou prevádzkou. Aj počas štátnych sviatkov 365 dní v roku očakáva svojich návštevníkov. Areál termálneho kúpaliska obkolesený 100 ha lesoparkom sa nachádza medzi Dunajskou Stredou a Komárnom, 10 km od maďarských hraníc a 65 km od Bratislavy.

Vo všetkých 9 bazénoch je termálna voda s teplotou 26 - 38 stupňov Celzia, ktorá má blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo, chrbtice, svalstva a má regeneračné účinky na ľudský organizmus.

Termálne kúpalisko Centrum Galandia

Termálne kúpalisko Centrum Galandia

Termál centrum bolo vybudované tak, aby nadviazalo na ostatné turistické atrakcie a možnosti rekreácie v meste Galanta. V časti, ktorá je celoročne prístupná sa nachádzajú 4 nerezové bazény s celkovou plochou 513 m2. V rámci haly je možné využiť služby aj samoobslužnej reštaurácie, na galérii sú umiestnené šatne pre mužov a ženy s hygienickými zariadeniami. K dispozícii je aj viacero relaxačných služieb, ako napríklad rôzne druhy masáží. Na vonkajšej časti areálu sa nachádzajú 3 bazény, 2 tobogány, detské ihrisko, ihrisko na plážový volejbal a samozrejme bufety, fast food a bar.

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika

Termálne kúpalisko Štrand Emila Tatárika

Na ploche cca 8 ha Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch ponúka veľa možností ako príjemne a stráviť voľný čas. Vstup do termálneho kúpaliska vedie cez drevený most, ktorý je vybudovaný cez mŕtve rameno rieky Nitra. V areáli sa nachádza 8 bazénov, ktoré sú dostupné počas letnej sezóny od júna do konca septembra. Pri milovníkov športu sú tu tenisové kurty, stolný tenis, kolkáreň a taktiež minigolf s 18 dráhami. Na občerstvenie slúžia viaceré novovybudované bufety. Samozrejmou súčasťou poskytovaných služieb sú úschovne cenných predmetov, batožiny, šatne, sprchy, sociálne zariadenia a požičovňa športových potrieb.

Termálne kúpalisko Horné Saliby

Termálne kúpalisko Horné Saliby

Toto termálne kúpalisko je situované medzi okresnými mestami Galanta a Šaľa. Od roku 2001 sa začala modernizácia kúpaliska. Svojich návštevníkov láka 3 bazénmi /(taliansky, pre mládež a detský). Termálna voda, ktorou sú vyhrievané všetky bazény vyviera z hĺbky 1559 m a má teplotu 67 ºC. Má blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo. Ako zábavný element slúži 72m dlhý tobogán s vlastným dojazdným bazénom. V areáli sa pre milovníkov športu nachádza aj tenisový kurt, volejbalové a nohejbalové ihrisko.

Termálne kúpalisko Podhajská

Termálne kúpalisko Podhajská

Termálne kúpalisko Podhájska, nachádzajúce sa na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období.

Termálne kúpalisko Diakovce

Termálne kúpalisko Diakovce

Nachádza sa medzi mestami Šala a Galanta, 4km od obce Diakovce. Využíva termálnu vodu , ktorá vyviera z hĺbky 780m s teplotou 38 °C. V areáli sa nachádzajú 2 bazény, plavecký a detský. Viacero chatiek a turistická ubytovňa slúži pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť pohodlie a utiecť na niekoľko dní od ruchu veľkomesta. Je tu tiež možnosť aj autokempingu.

Termálne kúpalisko Komárno

Termálne kúpalisko Komárno

Areál kúpaliska leží na ploche 2,5 hektárov. Termálna voda má priaznivé účinky na kĺbové, reumatické a ženské choroby a je vhodná na rekreačné účely. Kúpalisko využíva dva aktívne pramene s teplotou vody 42°C a 30°C. V areáli sa nachádza viacero bazénov, plážových priestorov, ihrísk pre deti, minigolf. Pre navšetvníkov je tu taktiež fitness centrum a rehabilitačná telocvičňa. Okrem iných služieb sa v časti s celoročnou prevádzkou nachádza aj sauna s ochladzovacím bazénom. Nedávno bol vybudovaný bazén s mobilnou priesvitnou konštrukciou. Slúži pre možnosť celoročného využitia. V tomto bazéne sa návštevníci stretnú s viacerimi atrakciami ako napríklad vodopády, hydromasáže a vzduchové lehátka.

Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo

Termálne kúpalisko Vadaš Štúrovo

Vo Vadaš Thermal Resort s celkovou rozlohou 30 hektárov nájdete celkom 14 zážitkových bazénov, z toho 8 vonkajších a 6 celoročne otvorených. Resort okrem bazénov ponúka zábavu aj v toboganovom parku, na multifunkčnom športovom ihrisku, na kolotočoch, v lanovom parku a na celoročne otvorenom rybárskom jazere.


Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky


NAŠI PARTNERI

ministerstvo travel OOCR Žitný ostrov – Csallóköz

 

Ubytovanie Veľký Meder (2020) Všetky práva vyhradené.